Home POLITICS Férfi vízilabda Bajnokok Ligája: Olympiakosz–FTC-Telekom döntő – NS – Nemzeti Sport

by admin2 admin2
29 views

Az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a címvédővel, a görög Olympiakosszal találkozik a Bajnokok Ligája döntőjében. Kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!

FÉRFI VÍZILABDA

BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCAS DÖNTŐ

DÖNTŐ

OLYMPIAKOSZ (görög)–FTC-TELEKOM 7–9 (1–3, 4–5, X–X, X–X)

Hannover, 20.30 óra. Tv: M4 Sport. Vezeti: Margeta (szlovén), Alexandrescu (román)

Cikkünk folyamatosan frissül!

PERCRŐL PERCRE

3. NEGYED

22. perc: Időt kérnek a görögök.

22. perc: Visszaúszás közben állítják ki Varga Dénest, aki ezzel kipóntozódik… Ráadásul még tíz perc van a meccsből

22. perc: Jansik harcol ki kiállítást, Varga Zsolt pedig időt kér. Majdnem lejár a támadóidő, végül Jaksics durrantja a kapu fölé a labdát.

21. perc: Mitrovicsot állítják ki, de kiegészül a Fardi, végül Gunasz lövi a kapu fölé a labdát.

21. perc: Obradovic bombaerős átlövése után a jobb oldali kapufa kidobja a labdát. A másik oldalon Younger ellen jön az ítélet.

20. perc: Szkumbakiszt állítják ki, ő ezzel ki is pontozódik. Mitrovics büntet, néhány lóba után balról, jobbal kilövi a bal felső sarkot. 7–9

20. perc: Gyors és pontos görög akció végén Derviszisz bejátszása után Murikisz húzza közelről a kapuba a labdát. 7–8

19. perc: Jaksics harcol ki ötméterest, Younger lövése azonban kijön a kapufáról.

19. perc: Sedlmayer védekezik centerben remekül, majd a kapujából kilépő Vogel szerzi meg a labdát.

19. perc: Kállay lövése lejön a blokkról, de a kipattanót visszaszerzi, majd fújnak egy kontrát a bírók.

18. perc: Vámost állítják ki, neki is ez a második. A labda viszont a Ferencvárosé, ezt elrontották a görögök.

18. perc: Busljét küldik ki, emberelőnyben az FTC, Sedlmayer lövése azonban nem jó.

17. perc: Sedlmayert állítják ki szinte azonnal, majd Jeniduniasz csúszik be a bal alsó sarokba. Kevés hiányzott Jaksicsnak és Vogelnek is, hogy blokkoljon. 6–8

17. perc: Elkezdődött a harmadik negyed, ezúttal a görögök nyerik a ráúszást.

2. NEGYED

16. perc: Jeniduniasz félpályáról lő, de ez veszélytelen, ezzel vége a második negyednek is, a nagyszünetben 8–5-re vezet az FTC.

16. perc: Mezei harcol ki kiállítást, megjáratja a labdát a magyar csapat, végül négy másodperccel a dudaszó előtt Vámos bombázza a kapuba a labdát. 5–8

16. perc: Pohlt állítják ki, majd a görögök is szépen megjátsszák az emberfórt, Milonakisz passza után Obradovic húzza közelről a kapuba a labdát. 5–7

16. perc: Időt kérnek a görögök.

15. perc: Obradovicot állítják ki, az FTC-nél kézről kézre jár a labda, majd egy remek bejátszás után Nikics a hosszú oldali kapufánál az üres kapuba húzza a labdát. 4–7

15. perc: Vogel mutat be egy újabb remek védést.

14. perc: Újabb remek emberelőnyös figura, Mitrovics felkanyarodik, majd kilövi a rövidet. Pavic beleér a labdába, de védeni nem tud. 4–6

14. perc: Nikics harcol ki centerben egy kiállítást, Varga Zsolt pedig időt kér.

14. perc: Vargát kiállítják, ez neki már a második, innentől nagyon kell vigyáznia. Ki is használják a görögök, Argyropulosz lövi ki a jobb felsőt. 4–5

13. perc: Mezeire fújnak kontrát, majd a másik oldalon Younger mutat be jó védekezést. Ezúttal is Mezeit látják támadásban szabálytalannak a bírók.

12. perc: Milonakisz remek bejátszása után a Sedlmayert megelőző Funtulisz kapásból húzza a Fradi kapujába a labdát. 3–5

12. perc: A másik kapu előtt Jaksicsot választják el a labdától.

12. perc: Újabb kontrát fújnak az Olympiakoszra, ezúttal Obradovic volt szabálytalan.

11. perc: Sedlmayer lövése után elakad a blokkban a labda.

11. perc: Jansikot állítják ki, Milonakisz elhajlásból, kissé jobbról lő, de Vogel a lécre nyomja a labdát, a kipattanó pedig a magyar csapaté.

10. perc: Kontrát fújnak a görögöknél, de nem tud lefordulni a Fradi. Nem is kell gyorsan indulni, Vámos kilenc méterről hatalmas gólt ragaszt a bal alsó sarokba. 2–5

10. perc: Szkumbakiszt küldik kimásodszor, az FTC szépen megjáratja a labdát, végül Youngerre jön ki a játék, ő pedig a bal felső sarokba pattintja a labdát. 2–4

9. perc: Ötméterest kapnak a görögök, de előtte az egyik bíró kikéri a labdát. Jeniduniaszt nem zavarja meg a várakozás, védhetetlenül kilövi a kapu bal oldalát. 2–3

9. perc: Elkezdődött a második negyed, ezúttal Younger hozza el a labdát. Nikics ellen jön az ítélet, azonnal megkapják a labdát a görögök.

1. NEGYED

8. perc: Ezzel véget is ért az első negyed, az FTC 3–1-re vezet.

8. perc: Jól védekeznek a görögök, a dudaszó előtt egy másodperccel Varga lő, de nem találja el a kaput.

8. perc: Mitrovics ügyes labdaszerzése után Varga Zsolt kér időt.

8. perc: Varga meg tud úszni, majd Obradovic hiába éri be, Pavic keze mellett kilövi a jobb felső sarkot. 1–3

7. perc: Emberelőnyben támadhatnak Younger kiállítása miatt a görögök, a bejátszás után azonban Vogel valahogy megkaparintja a labdát.

7. perc: Időt kér az Olympiakosz edzője, Thedorosz Vlahosz.

7. perc: Jansik kerül kis híján ziccerbe, de végül szerelik az utolsó pillanatban.

6. perc: Pohlt állítják ki, Funtulisz azonban csúnyán a kapu fölé durrantja a labdát.

6. perc: Nem tudják megjátszani a centert a görögök, gyorsan felúszik az FTC, majd Mitrovics néhány lövőcsel után kilövi a kapu jobb oldalát. 1–2

5. perc: Támadásban hibáznak a görögök, majd kontrát fújnak a Fradira.

4. perc: Younger végez el szabálytalanul egy szabaddobást, jöhetnek a görögök.

4. perc: Ismét emberelőnybe kerülnek a görögök, Jeniduniasz pedig ezúttal nem hibázik, a kapuba lövi a labdát. 1–1

3. perc: Kettős emberelőnybe kerül a Fradi is, de nincs újabb gól, Mitrovics lövése után a kapufán csattan a labda.

2. perc: A másik oldalon Pavic is véd egyet. Támadnak a görögök, a bírók előbb Nikicset, majd Vargát küldik ki, kettős emberfórban azonban a lécet találja el Funtulisz.

1. perc: A másik kapu előtt megvan az első védés, Vogel mutatja be Szkumbakisz lövése után.

1. perc: Máris megvan az első gól, Mezei szerez egy remek csavargólt. 0–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, Sedlmayer révén a Fradi nyeri a ráúszást.

Fehér sapkában a görögök, zöldben a magyarok.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az Olympiakosz–FTC-Telekom férfi vízilabda Bajnokok Ligája-döntő. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A Ferencváros a hannoveri nyolcas döntőben előbb az elődöntőbe jutásért 10–9-re legyőzte a horvát Jug Dubrovnikot, majd a négy között 9–7-re verte meg a katalán CNA Barcelonetát. Ezzel története legnagyobb sikerét érte el a Fradi, hiszen korábban még sosem szerepelt BL-döntőben. A zöld-fehérek másodszor jutottak el az elődöntőig a legrangosabb nemzetközi kupasorozatban, de 1989-ben egy másik barcelonai együttes, a Catalunya megállította őket a finálé kapujában.

A Ferencváros hatodik magyar klubként hódíthatja el a BL-trófeát. Ez korábban a Szolnoknak, az Újpestnek és a Honvédnak egyszer-egyszer, a Vasasnak és az OSC-nek kétszer-kétszer sikerült.

A döntőben meglepetésre nem az olasz Pro Recco, hanem a címvédő, görög Olympiakosz lesz az FTC ellenfele. A torna előtt legnagyobb favoritnak kikiáltott, minden eddiginél erősebb kerettel rendelkező világválogatott megint elbukott, 2015 után sorozatban negyedszer. Ahogy jött az első erős ellenfél az első, valódi téttel bíró összecsapáson, megremegtek a kezek. Hiába ült a padon a legeredményesebb sportági szakvezető, Ratko Rudic, ő sem tudott segíteni: a tavalyi BL-győzelem után jóllakottnak tűnő, a szétesés határán lézengő görögök a nyolcas döntőre összeszedték magukat, és 12–11-re nyertek a rendkívül durva, öt kiállítást hozó mérkőzésen.

„Ebben az évben mindenki a Reccót várta a döntőbe, úgy érzem csodát tett az Olympiakosz, méghozzá nem is kisebbfajtát – mondta a Nemzeti Sportnak a finálé előtt Varga Zsolt, az FTC vezetőedzője. – Egyszer játszottunk már velük az évben, az kitűnő mérkőzés volt, bízom benne, hogy szombat este is ugyanilyen jó meccset tudunk vívni.”

A vezetőedző által említett összecsapás a Komjádi uszodában lejátszott Európai Szuperkupa volt, amelyet 7–7-es döntetlen után ötméteresekkel nyert meg a Ferencváros. Jellemző módon akkor is mínusz kettőről jött vissza a magyar bajnok…

„A legfontosabb, hogy mennyire tudjuk kipihenni magunkat ebben a rövid időben, ami a két meccs között jutott nekünk – tért vissza a fináléra a Fradi edzője. – Össze kell szednünk a maradék energiánkat, lélekben is rá kell hangolódnunk a döntőre. Amelyik csapat többet tud tenni ezért, afelé billen a mérleg nyelve.”